27 квітня 2023 р. на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Краєзнавчі та історико-біографічні студії в сучасній Україні». Метою наукового заходу було залучення науковців України до нового осмислення теоретико-методологічного інструментарію здійснення краєзнавчих та історико-біографічних досліджень, узагальнення досвіду та популяризація напрацювань у галузі краєзнавства та історичної біографістики, обговорення нових підходів до оцінок історіографії та джерельної бази наукових студій, узагальнення та використання європейського і світового досвіду розвитку нової соціальної історії, сімейної історії, жіночої історії, історії повсякдення. Актуальність утвердження людиноцентризму в українській історії підвищує необхідність такої наукової конференції.
Співорганізаторами конференції виступили: Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» (м. Київ), Чорноморський національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв), Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».
З вітальними словами до учасників конференції доктор історичних наук, професор, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Лазуренко. “Краєзнавчий рух на Черкащині в роки незалежності України” таким був, окрім привітання, і виступ Валентина Лазуренка на конференції.
Долучились до конференції і студенти-магістри освітньої програми “Історія, музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей”.
Бондаренко Назар (заявлена тема виступу “Володимир Чос – подвижник краєзнавчого руху на Черкащині”).
Гончар Олександр (заявлена тема виступу “Культурний розвиток села Стецівка Черкаського району (XVIII – XXI ст.)”.
Зозуля Володимир (заявлена тема виступу: “Полк «Азов»: патріотизм і відданість державі”).
Мілін Олег (заявлена тема виступу: “Краєзнавчі дослідження Юрія Мариновського”).
Мрига Віктор (заявлена тема виступу: “Музей історії Черкаського державного технологічного університету”).
Щербина Максим Костянтинович (заявлена тема виступу: “Археологічні колекції краєзнавчих музеїв Черкащини”).
Долучився до конференції і студент IІ курсу спеціальності «Історія та археологія» Черкаського державного технологічного університету Фирфа Владислав (заявлена тема виступу: “Кам’янщина: заслужені працівники освіти України”).
Взяли участь у конференції і викладачі кафедри історії та права: Стадник Ірина Юріївна, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії та права (Внесок професора Миколи Бушина в розвиток регіонального краєзнавства); (Лисенко Алла Іванівна, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та права («Черкаський край в особах. 1941-2001» Миколи Бушина: значення для розвитку персоналістичних досліджень на Черкащині); Ілляшенко Юлія Юріївна, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та права (Розвиток історичного краєзнавства на Золотоніщині); Яшан Оксана Олексіївна, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та права (Шкільні історико-краєзнавчі конференції на Черкащині).